Wszystko o kwiatkach i nie tylko

Badylara.com – kwiaty to dla nas wszystko

Planujemy wiosne w ogrodzie.

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień i pora sadzenia kwitnących wiosną roślin cebulowych .  Od nas zależy czy  jak będą wyglądały na wiosnę nasze ogrody. jedna z moich ulubionych i niezawodnych drobnokwiatowych żonkili .

żonkil odmiany Tete-a-Tete

Zaczynają kwitnienie w marcu, w wyjątkowo ciepłych zimach także w lutym zdarza im się zaskoczyć kwiatami.Lubią miejsca słoneczne lub rozproszony półcień np. pod koronami drzew liściastych które w okresie ich kwitnienia jeszcze liści nie mają. Cebulki sadzi się do gruntu we wrześniu i październiku w rozstawie około 12 cm i na taką samą głębokość.

Drugą propozycją na dziś będzie czosnek ozdobny. Na zdjęciu Czosnek Krzysztofa , odmiana wyrasta do wysokości 40-60 cm w zależności od miejsca i gleby.Sadzenie cebul od września do października w rozstawie około 25-30 cm na głębokość ok 10-15 cm. (im większa cebula tym głębiej) Proponuje posadzić go przy innych bylinach które później zaczynają wegetacje np . astry krzaczaste zwane Marcinkami, liście czosnku zaczynają zasychać bardzo wcześnie , zaraz po wypuszczeniu pędu kwiatowego więc nie będą dekoracyjne długo.

Czosnek ozdobny

Inne kwiaty rozrastając się zakryją nieciekawą ” dekoracje ” zasychających liści , które muszą pozostać na roślinie by cebula zabrała z nich soki.

I na koniec jeszcze foto z wykorzystanym czosnkiem do kwiatowej dekoracji.

Kompozycja kwiatów ciętych w koszu .

 

Categories
bukiety, Kwiaty

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    *    2 × jeden =


    You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>